×
دانلود برنامه ________________________
ما را دنبال کنید ______________________

لیست ” انجام کارها ” ی بدون نقص و چگونگی تهیه ی آن

  • Tiktim
  • ۲۳ مهر، ۱۳۹۵

لیست " انجام کارها " ی بدون نقص و چگونگی تهیه ی آن

 

  • زندگی هر روز انبوهی از کارها را به سوی ما روانه می کند و  سلاح ما برای رودرویی با آنها، اولویت بندی کردن کارها و سپس انجام دادن آنها است. چه می شد اگر یک راه حل مشخص وجود داشت که به وسیله ی آن می توانستیم این فرایند ( تهیه ی لیست " انجام کارها " ) را به بهترین نحو انجام داد.


اصلا چنین لیستی وجود دارد؟ همه ی ما میخواهیم بدانیم که به چه شکل خواهد بود. اما به نظر می آید که فقط یک لیست وجود ندارد!


اگر جستجوی مختصری انجام دهید متوجه خواهید شد که انواع بسیاری از این لیست ها وجود دارند. که ما را به این نتیحه خواهد رساند که هر کسی استراتژی خاص خود را در تهیه ی چنین لیستی به کار می برد.


همانطور که مشخص شد، لیست بدون نقص، لیستی خواهد بود که برای شما مناسب تر است. چه شما لیستتان را در صبح زود تهیه کنید یا شب قبل. در ادامه به چند نکته ی کلیدی در تهیه ی لیست " انجام کارها " می پردازیم.

 


عمل گرایی

 

چنین لیستی شامل سه کار مهم بیشتر نخواهد بود. که بر اساس آنچه که شما میخواهید به دست بیاورید اولویت بندی شده است. کارهایتان باید طوری باشد که توانایی انجام آنها را داشته باشید. نه اینکه فقط احتمالات و حدسیات باشد.

 


شفاف و قابل درک بودن

 

این لیست باید شامل هر آنچه باشد که لازم است شما به آن توجه کنید. کارهای شخصی، تجاری، اجتماعی و …

کارهایتان را اول بخش بندی و سپس اولویت بندی و اجرا کنید.

 

checklist

 

 

لیست ( اگر-پس )

 

مطالعات نشان میدهد که این کار میتواند به شما کمک کند تا میزان احتمال موفقیت خود را، در انجام یک کار ارزیابی کنید. اگر امروز شنبه است پس سعی می کنم بهره وری خود را افزایش دهم. اگر یکشنبه است پس ایمیل ها و تماسها و … را جواب میدهم.

 


لیستی که بخش بندی شده باشد

 

رابرت سی پوزن، استاد در مدسه ی تجاری هاروارد، توصیه می کند که لیست هایتان را به دو بخش تبدیل کنید.


بخش اول : کارهایی را که باید با ترتیب زمانی خاصی انجام دهید.
بخش دوم : هدفهایی که شما امیدوار هستید با انجام آن کارها به دست بیارید.

 

 

لیست های زمان دار

 

لیست " انجام کار " ی که، شامل بازه ی زمانی باشد به شما کمک می کند که بدانید عملکرد شما در طول روز چگونه است. اینکه کاری که شما انجام می دهید در مقایسه با زمانی که برای آن در نظر گرفته بودید چقدر زودتر یا دیرتر انجام شده است.

 

 

اپلیکیشن ها

 

استفاده از " اپلیکیشن های مدیریت زمان " از آنجایی که سریع ترین حالت دسترسی را به شما میدهند و طبق فرایند های استانداردی تهیه شده اند میتواند در این راه به شما کمک بسیاری بکند. این ابزارها با استفاده از امکاناتی همچون یادآوری کارها و به روز رسانی رویدادها از طریق اینترنت به شما کمک می کنند که همیشه در جریان کارهایتان باشید.

 

اپلیکیشن تیک تیم همراه با آموزش و ارائه راهکارهای مهندسی شده،  به صورت وب و موبایل اپلیکیشن، طراحی و اجرا شده است، تا شما بدون هیچ محدودیت زمانی، مکانی و امکاناتی بر مدیریت زمانتان تسلط کامل داشته باشید.

 

 

لیست " انجام کارها " ی بدون نقص

 

ما نمیدانیم که چه کسی اولین لیست را نوشته است! ولی مطمئناً میدانیم که هنوز با همان روشها پیش می رویم و هنوز هم در پی یافتن لیستی بدون نقص هستیم. لیستی که به شما بگوید که در ساعت ۳ بعد از ظهر روز جمعه در اتاق نشیمن خانه تان چکار کنید و همیشه در دسترس باشد.

اما تا زمان یافتن چنین لیستی، باید خودمان آنها را تهیه کنیم.


ارسال دیدگاه