×
دانلود برنامه ________________________
ما را دنبال کنید ______________________

چگونه در انجام کار سرعت عمل بیشتری داشته باشیم؟

  • Tiktim
  • ۲۷ دی، ۱۳۹۵

داشتن سرعت عمل در کار و انجام به موقع کار و فعالیت روزانه از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چقدر که سریعتر بتوانیم کارها و مسئولیت های خود را در طول یک روز کاری به انجام برسانیم موفق تر خواهیم بود در اصل مدیریت زمان در انجام کارها و فعالیتهای روزانه از مهمترین نکاتی است که سرعت عمل در کار را افزایش میدهد.

کارمندانی که سرعت عمل بهتری دارند و در کمترین زمان بیشتری کارها و فعالیت ها را انجام میدهند از برنامه ریزی در کار بهرمند هستند. سرعت عمل داشتن باید در عین انجام با کیفیت کارها و فعالیت ها روزانه باشد اگر با سرعت عمل کیفیت کار کاهش پیدا کند قطعا نتیجه ی خوبی از کار گرفته نمیشود.

  •  تجربه و تبحر 

برای اینکه سرعت عمل را در کار افزایش دهیم و با کندی پیش نرویم ابتدا باید به اندازه ی کافی تجربه و مهارت در انجام کارهای خود داشته باشیم هر چقدر که بیشتر تجربه کسب میکنیم و به مهرت های ما اضافه میشود سرعت عمل در کار نیز افزایش می یابد. کارجویانی که تازه آغاز به کار میکنند اغلب با مشکل سرعت عمل در کار مواجه میشوند اما کم کم با آشنا شدن با محیط کاری و نوع کار مهارت کسب کرده و بهتر از قبل و با سرعت عمل بیشتری مشغول به فعالیت میشوند.

  • برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهیانه

برای اینکه در کار و فعالیت های روزانه ی خود سرعت عمل داشته باشید باید برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهیانه و حتی سالیانه داشته باشید. با برنامه ریزی روزانه انجام کارها راحت تر خواهد بود مثلا امروز برنامه ریزی برای فردا انجام دهید و همچنین کارهایی را که باید ماهیانه آنها را انجام بدهید هم میتواند در برنامه ریزی ماهیانه قرار بگیرد.

  • کارهای مشابه

سعی کنید وظایف و کارهای مشابه را در کنار یکدیگر انجام دهید تا سریعتر به نتیجه برسید البته نباید به گونه ای کیفیت کار شما با سرعت عملی که دارید کاهش پیدا کند. مثلا یک ساعت مشخص را به چک کردن ایمیل و یا انجام تماسهایی که باید روزانه آنها را انجام بدهید بپردازید و سعی کنید به صورت منظم و با برنامه ریزی که داشتید فعالیت های خود را به انجام برسانید.

برای داشتن سرعت عمل باید زمان را تقسیم بندی کنید مثلا برای انجام هر کاری یک زمان بندی مشخص قرار دهید برای انجام کارهای ضروری تر ساعات اولیه شروع کار را انتخاب کنید و کارهایی مثل برقراری تماس با مشتریان و یا جلسات کاری را در نیمه های روز انجام دهید در این صورت هم برنامه ریزی در کار وجود دارد و هم اینکه با زمان بندی مشخص میتوانید سرت عمل خود را بیشتر کنید.

  • نرم افزار های کمکی

گاهی اوقات استفاده از نرم افزارهای مختلف در کار میتواند به ما کمک کند تا بخشی از کار را از طریق آنها انجام دهید در این صورت سرعت عمل در کار بیشتر میشود. برخی از افرادی که تجربه ی بیشتری در برنامه ریزی و افزایش کیفیت کار دارند اغلب به صورت خودکار به مدیریت کارهای خود میپردازند یعنی بیشتر از همه میدانند که انجام چه کاری در چه زمانی مناسبتر است بنابراین خود به خود به انجام کارها و در زمان مشخص میپردازند.

<<  تیک تیم، اولین نرم افزار ساده و سریع برای برنامه ریزی و مدیریت کارها و فعالیت در ایران  >>

مدیریت داشتن در انجام فعالیت های روزانه در کار و شغلی که داریم بیش از همه نیاز به تلاش و پشتکار دارد هر چقدر که انگیزه ی ما برای انجام کارهای روزانه بیشتر باشد قطعا تلاش بیشتری هم برای مدیریت کارهای خود در زمان بندی مشخص داریم.


ارسال دیدگاه