×
دانلود برنامه ________________________
ما را دنبال کنید ______________________

تیک تیم دستیار هوشمند شخصی شما

  • ۱ خرداد، ۱۳۹۶

مدیریت زمان در عین سادگی بسیار سخت به نظر می‌رسد و بیشتر افراد از کمبود زمان و انبوه کارهایی که در طول روز باید انجام دهند، رنج می‌برند. از زمانی که واژه مدیریت زمان بر سر زبان‌ها افتاده تا‌کنون راهکارهای مختلفی هم برای آن پیشنهاد شده است ولی شاید وجود یک اپلیکیشن در گوشی تلفن همراه که فعالیت‌های روزانه را بتوان با آن مدیریت کرد، ایده بسیار جذابی به نظر برسد.

تیک‌تیم چیست؟

تیک‌تیم دستیار هوشمند برای مدیریت کار و زمان افراد است، یعنی در تیک‌تیم افراد با توجه به مشغله‌هایی که دارند می‌توانند رویدادها و فعالیت‌های روزانه خود را مشخص کنند و برای آن یادآور تعیین کنند و آنها را اولویت‌بندی کنند. همچنین در تیک‌تیم رویداد‌ها از فعالیت‌ها تفکیک شده‌اند. و عمده ی کارها و فعالیت های روزانه ما در جهت هدف خاصی هستند و این امکان نیز در تیک تیم تعبیه شده است.

رویداد:

رویداد به معنی کاری است که زمان شروع و پایان خاصی دارد و در مکان مشخصی به وقوع می پیوندد مانند یک جلسه کاری، یک همایش، سمینار ، یا کلاسی خاص.

نمونه رویداد در تیک تیم

 

فعالیت:

فعالیت به کارهایی گفته می‌شود که به طور کلی باید در طول روز انجام شوند ولی ساعت و مکان مشخصی برای آن وجود ندارد، مانند چک کردن ایمیل‌ها، تماس با شخصی خاص و …

نمونه فعالیت در تیک تیم

 

چرا دستیار؟

چون تیک تیم به افراد کمک می‌کند تا کارهای روزانه خود را به‌راحتی برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کنند تا در زمان مشخص برایشان یادآوری شود. برای اولویت‌بندی کارها در تیک‌تیم فرد می‌تواند براساس ضرورت و مهم یا غیر‌مهم بودن چهار حالت برای هر فعالیت در نظر بگیرد. دسته‌بندی شامل حروف A ، B ، C و D می‌شود به این ترتیب که A یعنی مهم و ضروری، B یعنی غیر مهم و ضروری، C یعنی غیر‌ضروری و مهم و D یعنی غیر‌ضروری و غیر‌مهم.

 

اهداف:

هر کسی در زندگی فعالیت‌های خود را براساس یک هدفی که می‌تواند کاری یا شخصی باشد انجام می‌دهد. در این قسمت افراد می‌توانند فعالیت‌هایی را ایجاد کنند و به آن زمان آغاز و پایان بدهند و در زمانی که فعالیت‌های مشخص شده را انجام دادند بتوانند گزارش اهداف را مشاهده کنند که هر هدفی چقدر پیشرفت داشته است.»

 

نمونه هدف در تیک تیم

 

کارهای بدون دسته بندی:

خیلی از کارها ممکن است در طول روز به ذهن فرد خطور کند ولی نمی‌داند کجا باید برای آن برنامه‌ریزی کند.

این فعالیت‌ها را در قسمت فعالیت‌های دسته‌بندی‌نشده می‌تواند وارد کند تا بعدا بتواند برای آن برنامه‌ریزی کند.

 

نمونه کارهای بدون دسته بندی در تیک تیم


ارسال دیدگاه